Yaşam

Şırnak Michael Jackson Nezir: İnsanlar halay için işe gitmeme izin vermiyor

“Michael Jackson Nezir” lakaplı Şırnaklı inşaat işçisi Nezir Ayas, sosyal medyada yaptığı danslarla gündem oldu. Kanadalı şarkıcı Justin Bieber bile ünü günden güne yayılan Michael Jackson Nezir’i paylaştı.

Ayas, başta Şırnak olmak üzere bölgedeki birçok ilde düğünlere davet edilir ve halay başı olduğu düğünlerde gençler onun koluna girmek için yarışır. Michael Jackson Nezir artık düğünlere halay başkanı olarak Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve yurt dışından davetler alıyor.

‘İNSANLAR İŞE GİTMEME İZİN VERMİYOR’

Rûdaw’da yer alan habere göre Nezir Ayas, “Aslen Silopiliyim, mesleğim inşaat. İşe gideceğim diyorum arkadaşlar, halk işe gitmeme izin vermiyor ve beni düğünlerine davet ediyor. 1986’da çocukken hatırlıyorum, komşumuzun düğünüydü. O zamanlar davul ve zurna vardı. Müzik de farklıydı, ritimler çok farklıydı. Düğünleri ve teyzeleri çok severdim. babykan oynarken gördüm. Ben çocukken tek başıma gidip oynardım. Kolumdan tutup bana halay başı yaptılar. Benim için bir merak haline geldi ve devam ettirdim” diyerek dansa nasıl başladığını anlatıyor.

‘BİZİM EN BÜYÜK HAYALİMİZ DÜĞÜNLER VE HALAY’

Justin Bieber’ın videosunu paylaştığını hatırlatan Ayas, “Videomu paylaştığında saat gece 01.00’di. Instagram’da Sofi Ömer ile beni paylaştı. Çok mutluyum. En büyük hayalim düğün ve halay. Tanıştık. Bizim düğünlerimiz, halaylarımız tüm dünyaya, yani Kürt düğünleri ve halaylarımız Artık tüm dünya ne olduğunu biliyor.”

Silopili Dengbêj Ramazan, Ayas’ı şu sözlerle anlattı: “Nezir teyzeye heyecan katıyor. Düğün bir başkadır. Nezir bu ritimlerden farklı şeyler üretti. Bu yüzden ona Silopi’nin Michael Jackson’ı diyorlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu