Haber

Kuşadası’nda altyapılar iyileştiriliyor

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde Gençlik ve Kültür. Sporİl Müdürlüğü koordinasyonunda 2 okulda yapımına başlanan ve geleceğin futbol şampiyonlarının yetiştirileceği halı sahalar gençlerin kullanımına hazır hale getirildi.

Aydın’da sporun yaygınlaşması ve sevdirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, il genelindeki altyapıları da güçlendiriyor. Bu kapsamda Aydın genelinde çok sayıda okul ve mahalle ve kurum işbirliği ile 129 adet halı saha imal edilmiştir. Gençlerin daha iyi koşullarda spor yapmaları amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor yatırımları çerçevesinde 80 adet halı saha, belediyeler iş birliği ile 49 adet halı saha yapılmıştır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin spora teşvik edilmesi amacıyla sosyal aktivite alanlarının oluşturulması amacıyla yürütülen çalışmalar çerçevesinde Kuşadası’nda bulunan Davutlar Feriha Ruhi Karakaş İlkokulu ve Kuşadası Anadolu Lisesi’ne yaptırılan halı sahalar, hizmete hazır hale geldi. Kısa sürede tamamlanan çalışmalar sonucunda hayata kazandırılan halı sahalar tamamlanarak gençlerin hizmetine sunulurken, geleceğin futbol şampiyonları da halı sahalarda yetişecek. – AYDIN

seben-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu